Zoom na stolik kawowy

Mówi się, że w salonie najważniejsze są kanapa i lampa (czytelnicy poprzedniego wpisu wiedzą już, że nie jest to telewizor). Nie zamierzam tej tezy obalać, bo wiem, że odpowiednio dobrana pod względem kolorystycznym, stylowym i gabarytowym kanapa w towarzystwie swojej rozpromienionej, „wylaszczonej” koleżanki są w stanie przyćmić całą resztę salonowego towarzystwa. Ów duet może zmarginalizować nawet tego, który stoi tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mniejszego i  zazwyczaj zakompleksionego jegomościa. Mowa oczywiście o  stoliku kawowym. I to o nim zamierzam dzisiaj prawić, bo należy mu się choć odrobina uwagi.

jk-stylizacje-stoliczkow-kawowych-zdjecie-12

stolik kawowy w stylu kolonialnym

Ci, co doświadczyli braku tego mebla zrozumieją moje intencje. Załóżmy, że mamy gości, którzy są u nas pierwszy raz (przyjaciele wiedzą już jak sobie radzić). Wjeżdżają herbatka, kawka, może coś mocniejszego, nie ważne. Na początku jest ok. Wszyscy delektują się napojami, dzielnie dzierżąc w dłoniach swoje naczynia, jakie tam mają. Po chwili zaczyna się dyskretne skanowanie pokoju w poszukiwaniu dogodnego miejsca na odstawienie balastu. Ci odważniejsi jakoś wybrną, ale bardziej nieśmiali wejdą w symbiozę z naczyniem i tak pozostaną do momentu, aż gospodarz się zlituje.

croppedimage233233-architrave-coffee-table5

Architrave Coffee Table by Lee Broom

Wszyscy potrafimy docenić użyteczność stolika kawowego, ale rzadko dajemy mu sposobność, żeby grał pierwsze skrzypce, zachwycając formą, kształtem, czy materiałem. Oczywiście wiele zależy od naszego pomysłu na aranżację pokoju i tego, co chcemy we wnętrzu podkreślić. O budżecie nie wspomnę.  Jeśli już kupiliśmy piękną i drogą kanapę oraz jeszcze piękniejszą i droższą lampę raczej nie będziemy szukać księcia wśród stolików kawowych. W innym przypadku możemy pokusić się o mebel z bardziej zarysowanym charakterem. Oto kilka ciekawych inspiracji z kraju i ze świata.

parquetry-coffee-table-4

pol_pl_kare-design-stolik-kawowy-malibu-120x60-4661_2

Tile Coffee Table by Lee Broom

stolik-kawowy-jacob-maly

stolik kawowy Jacob, sklep.grange.com.pl

soho_coffee_table_furniture_unique_00

Soho coffee table by Boca do Lobo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s